49 Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w koszykówce.

barber Konin 49 Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w koszykówce.

Oszlifowaliśmy jednego z zawodników drużyny dziennikarzy z Konina – Jakuba Górnego. Dobry wygląd zawsze pomaga na parkiecie. Dodaje pewności siebie i siły do zdobywania punktów. Po długiej przerwie chłopaki z Konina osiągnęli świetny wynik. Dala naszej Fabryki Diamentów była to pierwsza współpraca z tą drużyną ale wierzymy, że w kolejnych turniejach wszyscy zawodnicy uwierzą w to, że dobry wygląd podczas meczu to już połowa sukcesu.

Mamy ćwierćfinał Drużyna z Konina po dwóch meczach grupowych zameldowała się w ćwierćfinale. W pierwszym spotkaniu Konin okazał się lepszy od Tygodnika Podhalańskiego. Po zaciętej grze przez całe 30 minut na tablicy wyników było 36:35. W drugim meczu ekipa z Konina wygrała z SK Team 63:27. Kolejne gry w środę. Tegoroczna edycja, to już 49. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w koszykówce. W tym roku turniej rozgrywany jest pod nazwą Energa Media Cup 2022, dzięki wsparciu sponsora tytularnego imprezy Energa – Grupa Orlen. O mistrzostwo Polski walczy 12 drużyn podzielonych na 4 grupy. Do drugiej fazy awansowały najlepsze zespół z pierwszych miejsc, a o kolejne cztery miejsca w ćwierćfinale powalczy pozostałych 8 drużyn. Przegrani dodatkowych meczów zagrają o pozycje 9-12. Drużyny Energa Media Cup 2022 – Życie Warszawy (aktualny Mistrz Polski), Wrocław – Banda Krzysia, Tygodnik Podhalański, Katowice, TeamKRK, Bydgoszcz i Przyjaciele, Słupsk i Przyjaciele, MBA Kraków, Konin, Szczecin, Totalizator Sportowy, SK Team.

4 miejsce ekipy z Konina. Po 9 latach przerwy wracamy do domu z 4 lokatą. W drugim dniu turnieju drużyna z Konina pokonała Bydgoszcz 38:28. W półfinale czekała nas ekipa z Katowic. Po 30 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 26:26. Zgodnie z regulaminem do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, która przewidywała serię rzutów osobistych. Po 5 kolejkach lepsi okazali się gracze ze Śląska i wygrali 29:28. W czwartkowym meczu o brązowe medale zmierzyliśmy się z zespołem z Wrocławia. Po bardzo dobrym i zaciętym spotkaniu przegrywamy 21:26. W wielkim finale Życie Warszawy wygrało z Katowicami 30:25. W przyszłym roku wrócimy silniejsi i z pewnością ponownie włączymy się do walki o najwyższe cele. Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie, bez których ten wyjazd nie byłby możliwy.