Różnica między kosmetykami drogeryjnymi, a kosmetykami profesjonalnymi do stylizacji włosów

kosmetyki profesjonalne fryzjer Konin

Różnica między kosmetykami drogeryjnymi, a kosmetykami profesjonalnymi do stylizacji włosów

Nie raz zauważyłeś, że fryzjer modelując Twoją fryzurę używa kosmetyków, których próżno szukać na półkach w supermarkecie, bądź w drogerii. Już samo to każe podejrzewać, że profesjonalne kosmetyki do włosów różnią się od tych z drogerii. Na czym jednak polegają te różnice? Czy tylko na cenie? Warto to sprawdzić.
Podstawowa różnica między profesjonalnymi kosmetykami do stylizacji włosów ,a drogeryjnymi polega na stężeniu substancji aktywnych . W tych pierwszych jest ich znacznie więcej , co nie oznacza, że kosmetyki drogeryjne działają gorzej – trzeba ich natomiast użyć częściej i jednorazowo nakładać więcej. Profesjonalne kosmetyki do stylizacji włosów , których używają fryzjerzy są dużo bardziej wydajne i choć z reguły droższe to wystarczą na dłużej. Często klienci pytają swojego fryzjera o tańszy zamiennik danego produktu do włosów, który można zakupić w drogerii, ale czy fryzjer powinien znać całą gamę kosmetyków, które występują w drogeriach i supermarketach ? Oczywiście, że nie . Będąc fryzjerem testuję różnorodne kosmetyki do stylizacji włosów szukając tych, które sprawdzą się dla klientów naszego salonu, ale skupiam się tylko na tych dla profesjonalistów. Dlaczego tak jest ? Nie lubię półśrodków. Uwielbiam kosmetyki, które pomimo wyższej ceny dają nam wysoką jakość co znacznie ułatwia pracę nawet z włosami trudnymi do ujarzmienia.

Czy można stosować profesjonalne kosmetyki do stylizacji włosów w domu?
Jeśli będąc u fryzjera podoba Ci się efekt końcowy stylizacji włosów wykonany przy użyciu profesjonalnej pasty bądź innego kosmetyku zastosowanego do wykończenia fryzury, zapytaj swojego fryzjera o działanie tego kosmetyku na Twoich włosach i jaki efekt uzyskasz przy codziennej stylizacji. Większość kosmetyków profesjonalnych występuje również w wersji do pielęgnacji domowej. W naszym salonie znajdziesz takie kosmetyki.

Justyna Ziemblińska
Fryzjer męski i manager salonu Fabryka Diamentów

Udostępnij ten wpis