Dobór odpowiedniego cięcia

odpowiednie cięcie fryzjer Konin

Dobór odpowiedniego cięcia

Dobre cięcie i dobranie odpowiedniej fryzury to kwestia indywidualna. Można mówić, że w 2019 roku modne będą grzywki wycięte nad karkiem lub nieco fantazyjne długie boki i tył, a góra wycięta na rekruta – czy podążałbyś za taką modą?

Nie wszystkie fryzjerskie trendy pasują do każdego kształtu twarzy i rodzaju włosa, a to najważniejsze elementy w dobrze odpowiedniego cięcia.

TWARZ KWADRATOWA uznawana jest za najbardziej męską. Przy takim kształcie włosy powinny być krótkie na bokach by nie poszerzały mocnej linii twarzy. Góra dłuższa by nieco ja wydłużyć.

TWARZ PODŁUŻNA (PROSTOKĄTNA) jest bardzo podobna do kwadratowej lecz nieco dłuższa, dlatego należy na górnej części głowy pozostawić dłuższe kosmyki, a boków nie ścinać na maksimum. Dzięki temu twarz będzie wyglądał na nieco szerszą.

TWARZ OKRĄGŁA dobranie odpowiedniej fryzury do tego kształtu twarzy jest dosyć wymagające. Nie mamy tu ostrych linii więc musimy ją wysmuklić. Wysokie fryzury i kanciaste boki są dobre by zniwelować krągłości. Odradza się fryzur na linii brody oraz loków.

TWARZ DIAMENTOWA charakteryzuje się szerokimi, wystającymi kośćmi policzkowymi, dosyć wąskim czołem i mocno zarysowaną równie wąską brodą. Zaleca się dłuższe włosy u góry, które pomogą złagodzić całość i stworzyć dodatkową szerokość na górze. Zaczesywane dłuższe grzywki do góry lub na bok dodadzą objętości i są super sexy. Należy unikać fryzur o zbyt ostrych brzegach, które podkreślają uszy.

TWARZ TRÓJKĄTNA należy dążyć do optycznego zwężenia czoła. W dolnej części twarzy można poszerzyć ją za pomocą zarostu. Nieład i dłuższa grzywka, która zakryje znaczącą część czoła to idealna fryzura.

TWARZ OWALNA to kształt, przy którym można zaszaleć. Krótkie włosy, dłuższa grzywka czy też długie włosy to stylizacje, które ten typ twarzy będzie dobrze eksponował. Mężczyźnie o owalnej twarzy odradza się włosów kręconych do długości linii brody gdyż optycznie zaokrąglają twarz.

Ważnym procesem w doborze odpowiedniego ciecia jest konsultacja, wywiad z klientem. Jaką długość preferuje? Czy na co dzień układa włosy? Czy fryzura ma być stonowana klasyczna czy nieco zwariowana? Fryzjer powinien wyciągnąć jak najwięcej informacji. Pozwoli mu to na dobranie odpowiedniego cięcia. Na całość całego looku składa się wiele czynników: rodzaj włosa, styl ubierania, a także osobowość. Połączenie wszystkich tych aspektów spowoduje, że twoja wizyta w salonie będzie na najwyższym poziomie, a o efekt końcowy nie będziesz musiał się martwić. Pamiętaj o tym, że idealna fryzura męska nie istnieje. To kwestia indywidualna.

Rafał Rydzewski
Fryzjer w salonie Fabryka Diamentów

Udostępnij ten wpis