Jakość sprzętu ma znaczenie

jakość sprzętu fryzjer Konin

Jakość sprzętu ma znaczenie

Na sukces salonu fryzjerskiego składa się wiele elementów. Podstawową kwestią są oczywiście umiejętności oraz doświadczenie fryzjerów i barberów, którzy w nim pracują. Jednak jakość usług w dużej mierze zależy od używanego sprzętu i akcesoriów fryzjersko-barberskich.

Ze sprzętem , na którym pracują fryzjerzy i barberzy jest jak z samochodem. Ten tańszy, starszy jak i ten wyższej klasy dowiozą nas do celu, ale komfort jazdy w każdym z nim będzie się znacząco różnił .
Podstawowym narzędziem pracy fryzjera są nożyczki, bez których ja osobiście nie wyobrażam sobie pracy. Ich jakość powinna być jak najwyższa dlatego, że im wyższa jakość, tym dłuższe i przyjemniejsze ich użytkowanie. Poza tym, im lepsze i bardziej profesjonalne nożyczki, tym lepsze efekty strzyżenia włosów. Materiał jak i jego obróbka decyduje nie tylko o trwałości nożyczek, ale także o krawędzi tnącej. Ogromne znaczenie ma tutaj jakość ostrza.

Kolejnym niezbędnym narzędziem jest maszynka do strzyżenia. Maszynka na przestrzeni lat bardzo ułatwiła pracę fryzjerom i barberom. Osobiście miałam możliwość ,,pracy’’ na starej ręcznej maszynce mojego dziadka i doszłam do wniosku, że sprzęt, na którym pracuję dziś jest wielkim udogodnieniem i ułatwieniem codziennej pracy.

Z maszynką jest podobne, jak z nożyczkami. Jakość ostrza, możliwość doboru długości cięcia za pomocą wysuwanego ostrza, czy zasilanie bezprzewodowe – to tylko kilka podstawowych cech porządnego sprzętu.
Teraz coś dla naszych Brodaczy. Często barberzy z diamentowej załogi są pytani dlaczego pracują na brzytwach z wymiennymi żyletkami, a nie na brzytwach tradycyjnych z niewymiennym ostrzem, które ostrzyło się na pasie? Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna i dotyczy dezynfekcji samej brzytwy. Dezynfekcja jest wykonywana po każdym kliencie. Musi być ona dokładnie przeprowadzona – z brzytwy pozbywamy się ostrza (żyletki) umieszczając je w pudełku, które trafia do utylizacji, a samą brzytwę dezynfekujemy. A co jeśli pracujemy na tradycyjnej brzytwie i nie możemy wymienić ostrza? Jeśli wybieramy brzytwę bez możliwości wymiany ostrza, to każdy klient powinien mieć swoją brzytwę podpisaną imieniem i nazwiskiem dlatego, że ten rodzaj brzytwy trudno jest wyczyścić tak, aby nie doszło do żadnego zakażenia używając jej dla kilku klientów.

W naszym salonie do dokładnej sterylizacji narzędzi używamy autoklawu. W skrócie jest to urządzenie służące do sterylizacji parą wodną w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury.

Justyna Ziemblińska
Fryzjer w salonie
Fabryka Diamentów

Share this post